عاشقان مسی و بارسا
نظریادنره
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : yarjan
نویسندگان
نظرسنجی
طرفدارچه تیمی هستی؟
باشگاه پر افتخار و پر ستاره BARCELONA در سال 1899 در ایالت کاتالانیا تاسیس شد.

درهای استادیوم نوکمپ در سال 1957 به روی عموم باز شد. این استادیوم با ظرفیتی بالغ بر 98600 نفر در جهان بی نظیر بوده و بارها درخشش فوق ستارگان بارسا را نظاره کرده است..

آبی و اناری پوشان کاتالانی یک بار در سال 92-1991 قهرمان اروپا شدند و در کلکسیون افتخارات آنها قهرمانی های متعدد در جام های مختلف اسپانیا دیده می شود.

آخرین افتخار آنها دو قهرمانی پیاپی لالیگا در فصل 06-2005 با هدایت فرانک ریکارد و ستارگانی چون رونالدینیو، دکو، اتوئو، پویول و ژاوی می باشد.

آنها هم چنین در فصل 06-2005 با شکست آرسنال در فینال جام باشگاه های اروپا، قهرمان قاره سبز شدند.

در فصل 07-2006 در حالیکه از نظر امتیاز با رئال برابر بودند، به خاطر قانون شکست در بازی مقابل، جام را به کهکشانی های مادرید واگذار نمودند.

نام باشگاه :بارسلونا

لقب باشگاه : Barca

سال تاسیس : 1899

رئیس باشگاه : ژوان لاپورتا

آدرس:

Avda.Aristides Maillol s/n ES - 08028 Barcelona

+34-934-112-219 : تلفن

+34-934-963-791 : فكس

سایت : www.fcbarcelona.com

ایمیل : secretaria@fcbarcelona.com

لباس : آبی و اناری

اسپانسر : Unicef

اسپانسر ورزشی : Nike

ورزشگاه : Camp Nou

آدرس ورزشگاه :

 

Av. Aristides Maillol 08028, Barcelona(Spain)

ظرفیت ورزشگاه : 98771

ابعاد زمین : 105m x 72m

منشی باشگاه : خاویر کامبرا

مدیر مطبوعاتی : خمی ترس

افتخارات:

1991,2006

1978,1981,1988,1996

1992,1997

1929,1945,1948,1949,1952,

1953,1959,1960,1974,1985,

1991,1992,1993,1994,1998,

1999,2005,2006

1983,1986

1984,1992,1993,1995,1997,

2006

کمپ نو در قرن 21

پس از پنجاه سال، اکنون کمپ نو می تواند خوش بینانه به آینده نگاه کند. معمار معروف، فوستر به همراه تیم معماری شرکایش در رأس کار بازسازی ورزشگاه هستند.

اساس طرح اصلی فرانسس میتیخان بر این بود که کمپ نو یک مرجع مهم برای معماری قرن 21 باشد. این ورزشگاه پس از بازسازی در نوع خود با هویت معماری جداگانه ای شناخته خواهد شد.

ورزشگاه دارای ظرفیتی کاملاً مشخص و نمایی یکپارچه  از بیرون خواهد بود. فضاها و تجهیزات اضافه شده با توجه به کاربرد و اصول معماری در کنار هم قرار گرفته اند.

زمانی که کار بازسازی کمپ نو به پایان برسد، تماشاگران از وجود ورزشگاهی که تصویری بی نظیر و ممتاز از اف سی بارسلونا ارائه می دهد، و از میراث معماری شهر نیز خواهد بود، لذت خواهند برد. از سطح خیابان ها ورزشگاهی کاملاً مدرن دیده خواهد شد و از داخل نیز همین طور خواهد بود، با قسمت های خدماتی بزرگ و آسانسور های برقی برای انتقال تماشاگران به طبقات بالاتر.

این کمپ نو جدید است

کمپ نو جدید پس از بازسازی در نوع خود به عنوان موجودیت معماری جداگانه ای دیده خواهد شد. ظرفیت آن کاملاً مشخص خواهد بود و با طراحی موزاییکی خود نمای خارجی بی نظیری خواهد داشت.

خصوصیات

هنگامی که بازسازی کمپ نو به اتمام برسد مهمانان از امکانات زیر بهره مند خواهند شد:

ورزشگاه تصویری بی نظیر و ممتاز از باشگاه خواهد بود. معماری دقیق آن قدرتمند و با طراوت است. به طور قطع تصویری که از کمپ نو ارائه می دهد به قدرتمندی همیشه است و همچنین تماماً بر اساس عناصری که هویت اف سی بارسلونا را تعریف می کنند طراحی شده است.

هر کسی ورزشگاه را به عنوان جزئی قدرتمند و منحصر به فرد در محیط شهری خواهد دید. طراحی آن، با سازه هایی رنگارنگ و بی نظیر، جزئی از میراث معماری شهر خواهد بود. مردم از خیابان ورزشگاهی کاملاً مدرن را خواهند دید که با غرور و افتخاربر پایه میراث محلی طراحی شده است.

هوادارن بارسلونا از یک محیط عمومی تفریحی جدید بهره خواهند برد. آسانسور های جدید آنها را به قسمت های بالایی ورزشگاه می برد که در آنجا مناطق جدید خدماتی برای رسیدگی و آسایش تماشاگران تدارک دیده شده است.

ورزشگاه بازسازی شده با ایجاد مسیر های افقی و عمودی جدید مسیر عبوری تماشاگران و اعضای تیم را جدا خواهد کرد.

ورزشگاه تمام احتیاجات امنیتی تماشاگران را پوشش می دهد و کاملاً با نیازهای معلولین سازگار است.

تماشاگران از ورودی هایی که  کاملاً مشخص هستند و به طور منطقی تری در منطقه های مربوطه در اطراف ورزشگاه پخش شده اند استفاده خواهند کرد.

ورزشگاه جدید دارای یک مسیر خدمات رسانی دو طرفه با زاویه 360 درجه (در سرتاسر ورزشگاه) و همچنین یک مسیر جدید دایره ای شکل در دور ورزشگاه برای کارکنان اجرایی باشگاه خواهد بود.

استادیوم امکانات پیشرفته ای را در اختیار مطبوعات و رسانه ها قرار خواهد داد که از بخشهای عمومی جدا می باشد.

بازیکنان و دیگر کارکنان از رختکن های جدید، مناطق کار جدید، قسمت مدیریت و دفاتر جدید بهره خواهند برد.

مهمانان ویژه خدمات پذیرایی بهبود یافته ای را در مناطقی مجهز در دو سمت ورزشگاه تجربه خواهند کرد. جایگاه های ویژه دارای  فضایی استثنایی با استانداردهایی بالا هستند تا احتیاجات بالای چنین جایگاه هایی را برآورده کنند.

امکانات جدید که سازگار با طبیعت با شکوه باشگاه است، زیرساخت فوق العاده ای را برای اف سی بارسلونا مهیا می کند تا با اطمینانی بیش از پیش به سمت آینده برود.

امکانات و تسهیلات رفاهی

برای تماشاگرانی که به استادیوم بازسازی شده می آیند، چشمگیرترین و لذت بخش ترین تغییر از لحاظ دسترسی و عبور و مرور، از آن کسانی است که وارد ردیف های بالا می شوند. به جای سراشیبی ها و پله های زیاد، تمامی تماشاگران توسط پله های متحرک مکانیکی از سطح زمین به جایگاه تماشاگران در بالای استادیوم انتقال پیدا می کنند. شش گروه از پله های متحرک در اطراف استادیوم، درون نوار جدید روساخت دور کمپ نو توزیع شده اند. تماشاگرانی که از این پله های متحرک استفاده می کنند، قادر خواهند بود که در هنگام استفاده از این پله ها و بالا رفتن از آنها، از منظره های کمپ نو در اطراف خود لذت ببرند. تماشاگران معلول از بالا برنده ها برای رسیدن به ردیف های بالایی استفاده می کنند.

تسهیلات رفاهی در روزهای مسابقه

استادیوم بازسازی شده، تسهیلات رفاهی بسیار بهتری را به تمام تماشاگران ارائه می دهد. عموم تماشاگران از افزایش تعداد سرویس های بهداشتی در استادیوم بهره مند می شوند. در جایگاه بزرگ شده تماشاگران، تمام تماشاگران به تعداد بسیار بیشتری از فروشگاه های نوشیدنی و مواد غذایی دسترسی دارند و بنابراین برای خریداران جای انتخاب بیشتری وجود دارد. تمامی اینگونه فروشگاه ها، دارای مکان هایی برای تشکیل صف می باشند تا از ازدحام افراد در مسیر جایگاه جلوگیری شود.

وضعیت محیطی در جایگاه به طرز چشمگیری بهتر شده است. روشنایی طبیعی به فضای مسیرهای عبور و مرور وارد می شود تا محیط مطبوع تر و دلپذیرتری ساخته شود.

جایگاه افراد معلول

انتظار می رود استادیوم بازسازی شده امکانات مناسب و کافی برای تماشاگران معلول جسمی داشته باشد. این جایگاه ها در هر یک از ردیف ها و در اطراف استادیوم قرار داده شده اند. بسیاری از این مکان ها در پشت ردیف پایینی قرار داده شده اند، زیرا برای این افراد دسترسی به این مکان ها بسیار آسان است و نیازی به استفاده از دستگاه های بالابرنده نیست. جایگاه این افراد در ردیف های بالایی و میانی، در سکوهای اختصاصی بین درهای ورودی قرار داده شده است و می توان با استفاده از بالابرنده ها به این مکان ها دسترسی پیدا کرد. تمام مکان های مخصوص افراد معلول، دارای یک صندلی مجاور برای فرد همراه هستند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
yarjan
شنبه 12 شهریور 1390
شنبه 14 مرداد 1396 02:22 ق.ظ
wonderful issues altogether, you simply won a new reader.
What might you recommend about your submit that you just
made a few days ago? Any sure?
جمعه 18 فروردین 1391 07:31 ب.ظ
سلام.
بهترین جزوه همون پیک گلواژه است.
ولی بازهم اگه نونستم ووقت داشتم می ذارم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو